لژیون ویلیام وایت: وادی پنجم
دوشنبه 2 بهمن 1396 ساعت 19:27 | نوشته ‌شده به دست مسافر محمد سعید | ( نظرات )
ه نام قدرت مطلق

روز یک شنبه مورخه 96/11/01 راس ساعت 15 لژیون درمان وابستگی به نیکوتین (ویلیام وایت)  به کمک راهنمایی مسافر احسان با دستور جلسه " وادی پنجم"در نمایندگی اروند آبادان برگزار شد.

                            

 

خلاصه سخنان استاد

دستور جلسه امروز ما وادی پنجم است و چون لژیون ما ویلیام وایت و درمان نیکوتین است باید ارتباط ان وتاثیر این وادی را در درمان نیکوتین پیدا کنیم و بدانیم.

یکی از پله‌هایی این وادی بازگشت از ضد ارزش‌هاست که خود سیگار و مصرف مواد و اعتیاد یکی از بزرگ‌ترین ضد ارزش‌هاست. ما اگر یک درختی که از میوهای خراب باشد را در نظر بگیریم باید همه‌ی این میوها را باید از بین ببریم و نمی‌توانیم حتی یک‌دانه از آن را باقی بگذاریم چراکه به گفته‌ی مهندس که اعتیاد اژدهای هزار سر است و اگر نهصدونودونه سر ان را از بین ببریم و یک سر ان باقی بماند همان یکسر می‌تواند باعث شود سرهای دیگر بازگشت کنند. من باهر آمدن و رفتن به کنگره باهربار مشارکت کردن در جلسات و عمل کردن به چیزهایی که از من خواسته می‌شود یکسر از آن هزار سر اعتیاد را از بین میبرم.

من شخصا از زمان صحبت‌های آقای مهندس در روز چهارشنبه تا روز یکشنبه که روز جلسه ما است سعی می‌کنم منابع آموزشی کنگره که مربوط به دستور جلسه است همچنین سی‌دی‌هایی که درگذشته در همین ارتباط وجود دارد را گوش می‌دهم تا بتوانم آگاهی و اطلاعاتی در این زمینه پیدا بکنم و سایت کنگره را که منبع اصلی کنگره است همیشه رصد می‌کنم که در آخرین مکاتبات آقای مهندس و آقای بیل در مورد آخرین مقاله‌ای که آقای بیل منتشر کرده اشاره‌شده است که جای بسی افتخار و مباهات دارد که آقای بیل از کنگره 60 و کشور ما به‌عنوان تنها نهاد و تنها کشوری که به درمان نیکوتین می‌پردازد یادکرده است. ایشان در مقاله‌شان عنوان کرده بودند برخلاف کنگره 60 که معتقد است سیگار و نیکوتین یک ماده مخدر و بسیار خطرناک است نهادها و سازمان‌های دیگر اعتقادی به آنتی ایکس بودن ان ندارند.

در اتفاقی که خود شاهد ان بودم اقای خدامی به شخصی که از یکی از شعب شهرستانها برای رهایی به آکادمی آمده بود بعد از تبریک برای رهایی از اعتیاد از آن شخص پرسید که برای سیگار چه اقدامی کردی و زمانی که با پاسخ منفی ان شخص مواجه شد آقای خدامی به آن شخص گفت در واقع تو با توجه به کار بزرگی که به رهایی اعتیادت کردی اما اگر سیگارت را درمان نکنی انگار که هیچ کاری نکردی و این نگاه کنگره را به مسئله سیگار می‌رساند. چراکه همان مسائلی که در مسئله‌ی مصرف مواد باعث می‌شد که حال خوش زا از من بگیرد در مصرف سیگار نیز وجود دارد.

ما در چهار وادی اول نقشه و ساختارها را یاد می‌گیریم و در وادی پنجم عمل کردن به نقشه را می‌آموزیم. وادی پنجم کاربردی‌ترین وادی در عمل و اجرا است

این وادی این را به من می‌گوید اگر من نقشه گنج را داشته باشم صرف داشتن نقشه من را به گنج نمی‌رساند و باید برای رسیدن به گنج حرکت کنم و حفاری بکنم تا به گنج برسم در این وادی پله‌هایی است که راه قرار گرفتن در صراط مستقیم که همانا راه رسیدن به تعادل و آرامش در زندگی باشد را به من نشان می‌دهد که باید با جدیت به انها توجه بکنم و ترتیب و اولویت را انها را در نظر بگیرم چراکه هر پله را باید محکم کنم تا بتوانم روی پله بعد قرار بگیرم به‌طور مثال اگر ضد ارزشی در من باشد چطور می‌توانم خودداری یا پس‌انداز کنمنگارنده مسافر محمدسعید

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر محسن جمعه 6 بهمن 1396 22:25
خداقوت آقامحمدسعید عالی بود
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic