مشارکت مکتوب؛ گذرگاه سخت
جمعه 19 آبان 1396 ساعت 23:32 | نوشته ‌شده به دست مسافر سامان | ( نظرات )
   به نام قدرت مطلق و مهربانی که دائما و مکررا زندگی، اوضاع و احوال انسانها را به سمت بهتر شدن سوق می دهد.

       


تا کنون و قبل از کشف متد DST هر فردی و هر قومی که به این گذرگاه و گردنه سخت رسید، راه عبوراز آن را بلد نبود و حرف هیچ راه  بلدی را هم قبول نمی کرد. عده ای گفتند که این دره عبور کردنی نیست و بیماری اعتیاد، لا علاج و پیش رونده است ........


از آنجایی که درمان اعتیاد بر سه مولفه جسم، روان و جهانبینی استوار است و از به تعادل رسیدن جسم و تغییر در نوع نگاه، فهم و ادراک از مسائل پیرامونمان (جهانبینی)، روان نیز به تعادل می رسد، صحبت هایم را با مولفه بسیار مهم درمان اعتیاد، یعنی همان جسم آغاز می کنم.

لازم به ذکر است در اینجا منظور بنده از کلمه شهر، شهر وجودی یا همان جسم انسان است.


نه، قسم به این شهر و تو در این شهر سکنا گرفته ای.

و پدری چنان و آنچه را که به وجود آورد. [دو جزء پدر . مادر جزء سوم که فرزند باشد را به وجود آورده اند]

...

پس نگذشته است بر گذرگاه سخت

چه چیز دانا کرد تو را که چیست گذرگاه سخت

رهانیدنٍ گردنی است (آزاد کردنِ انسانی)

کتاب آسمانی، سوره البلد

آری ای عزیز، رهانیدنِ گردنی از طوق اعتیاد یا هر عملی که نتیجه آن پریشانی، اضطراب و رنج است.

برای عبور از گذرگاهی سخت با چنین حجم زیادی از برف و بوران، نیاز به راه بلد، راهنما، استاد و تجهیزات است.

در زندگی عشایر که در بعضی فیلم های چند دهه قبل دیده ایم، به هنگام ییلاق و قشلاق، وقتی عشایر به گردنه های صعب العبور می رسند در وهله اول شاید ترس بر اغلب آنها غلبه کند و با خود بگویند ممکن است چنین یا چنان شود، ولی راه بلد یا بزرگ آن عشیره با اطمینان کامل می گوید که نترسید و پشت سر من حرکت کنید. چون او در طول عمر خود دهها بار از این گردنه سخت عبور کرده و راه را نشانه گذاری و به خاطر سپرده است و در نهایت بعد از مدتی تحمل سختی سفر و عبور دادن آن عشیره از این گذرگاه،  آنها را به محل مورد نظر و به مراتعی سرسبز می رساند که هم خودشان دیگر در سرما و سختی نباشند و هم برای دامهایشان چراگاه باشد.


   


حال برمی گردیم به قضیه اعتیاد:

تا کنون و قبل از کشف متد DST هر فردی و هر قومی که به این گذرگاه و گردنه سخت رسید، راه عبوراز آن را بلد نبود و حرف هیچ راه بلدی را هم قبول نمی کرد. عده ای گفتند که این دره عبور کردنی نیست و بیماری اعتیاد، لا علاج و پیش رونده است و یا عده ی دیگری چون در سختی آن سرما طاقتشان تمام شد، گفتند که ما خودمان را پرت می کنیم و روی آن برف ها و دامنه های یخ زده لیز می خوریم تا ببینیم فردا چه خواهد شد و به صورت سقوط آزاد و به یکباره مواد مخدر را قطع کردند و آنقدر امروز و فردا بر آنها گذشت و تا سالیان سال در آن سرما، اضطراب و پریشانی مانند که بعضا در اثر زیاد ماندن در آن سرما جان خود را نیز از دست دادند. و یا عده ای دیگر گفتند، چون ازاین گذرگاه نمی توان عبور کرد و سرمای کشنده ای دارد، ما لباس های زیاد می پوشیم و خودمان را زیر پتویی قرار می دهیم و همانجا می مانیم و با داروهای نگهدارنده از قبیل متادون، بوپرونورفن و قرص های ضدافسردگی جورواجور، خودمان را نگه می داریم تا فقط از بین نرویم.

    

ولی هیچکس نمی گوید که بیایید عبور کنیم از این منطقه 60 درجه زیر صفر و دریغ از اینکه ساعتی تفکر کنند و به اشارات و راهنمایی های راه بلد گوش دهند.

شاید بگویید هیچکس تا پیش از این راه را نمی دانست ولی از زمانی که راه بلد و راهنمای کنگره 60، مهندس دژاکام در سال 1376 از این گردنه و گذرگاه سخت عبور کرد و راه را نشانه گذاری نمود، دیگر انسان هایی که خواستار عبور هستند می توانند عبور کنند و تا کنون نیز بیش از 20 هزار نفر عبور کرده اند و به رهایی و آزادی کامل از مواد مخدر رسیده اند و صدها نفر از آنها راه و مسیر را یاد گرفته اند و در حال حاضر راهنمای درمان اعتیاد شده اند و دیگر نه نیاز به ترک سقوط آزاد و هزار جور مشکلات و برگشت دوباره به اعتیاد است و نه نیاز به انواع داروهای نگهدارنده که انسان را در همان اعتیاد نگه دارند.

و نه نیازی است به ترساندن انسانها و ترویج افکار ناامید کننده ای که می گوید اعتیاد بیماری است مرموز، لا علاج و پیشرونده. ترویج این افکار جز القای ترس و ناامیدی و افزایش ناآگاهی افراد مصرف کننده چه سودی دارد؟

کس نمی گوید که یاری داشت حق دوستی

حق شناسان را چه حال افتاد یاران را چه شد

لعلی از کان مروت برنیامد سالهاست

تابش خورشید وسعی باد و باران را چه شد

گوی توفیق و کرامت در میان افکنده اند

کس به میدان در نمی آید سواران را چه شد

آری همسفر، اعتیاد درمان دارد و اعتیاد یک بیماریست، بیماری هم ترک کردنی نیست و نمی توانی از بیماری که در وجودت است و دچارش شده ای به جایی فرار کنی، بیماری را باید درمان کرد.

بیشتر مشکل شخص مصرف کننده مواد مخدر در قسمت جسم اوست یعنی او فرد بیماریست که در اثر استفاده مکرر از مواد مخدر در شهر وجودی و جسم خود تخریب به وجود آورده، به صورتی که سیستم ضد درد بدن و سیستم های تولید کننده مواد شبه افیونی و خیلی قسمت های دیگر تخریب شده اند و برای درمان، ترمیم و راه اندازی این سیستم ها به روش تدریجی DST با شربت تریاک یا OT و حداقل 10 ماه وقت لازم است و در کوتاه مدت امکان پذیر نیست.


به قلم مسافر عیسی

لژیون یکم آقا علیرضا

نگارنده: سامان نیک بخش

                                                  

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مقالات، مشارکت مکتوب، دلنوشته،می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر عاطفه سه شنبه 23 آبان 1396 16:23
بسیار زیبا ودلنشین بود باخواندن متن ودیدن تصاویری که برای متن انتخاب شده بسیار لذت بردم.به آقا عیسی بابت قلم زیبایشان تبریک می گویم واز گروه وبلاگ هم تشکر میکنم
مسافر علیرضا یکشنبه 21 آبان 1396 10:59
با سلام و خدا قوت...مطالب فوق برداشتی جامع و نگارشی دلنشین داشت.خیلی لذت بردم.به امید موفقیتهای روز افزون برای شما اقا عیسی.
شنبه 20 آبان 1396 06:47
بسیار عالی و پرمحتوا و برداشتی دقیق و ظریف از متد DSTبود آقا عیسی
خدا قوت میگم به بچه های وبلاگ و نگارنده متن آقا سامان
مسافر صالح شنبه 20 آبان 1396 04:16
سلام دوستان
آقا عیسی همیشه برداشتهای سنگینی داشتند از همه مطالب کنگره
خیلی دلنوشتهء پرباری بود. آقا عیسی بسیار مطالب شما مفید و پر بار بود. من خیلی لذت بردم.
بسیار زیبا
با تشکر
آقا سامان ویرایش شما هم عالی، خدا قوت دوست عزیز
مسافر :حسین ش شنبه 20 آبان 1396 01:07
سلام و خداقوت میگم به آقا عیسی مطالب بسیار زیبا و بجا از دستور جلسه مطرح کردید خیلی عالی بود و نهایت استفاده رو از این مطالب زیبا برم امیدوارم هرجا که هستید موفق و پیروز باشید
و در نهایت خدا قوت میگم به آقا سامان مسئول
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic