کارگاه آموزشی خصوصی ویژه مسافران روز یکشنبه 99/06/23
یکشنبه 23 شهریور 1399 ساعت 21:59 | نوشته ‌شده به دست مسافر عبدالله | ( نظرات )
به نام قدرت مطلق الله

جلسه دوم از دوره چهاردهم سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی ویژه مسافران کنگره شصت نمایندگی اروند آبادان با دستور جلسه: " کتاب چهارده مقاله و تاثیر آن روی من  با استادی کمک راهنما محترم "  آقا سهراب " و نگهبانی " آقا هادی " و دبیری " آقا علی"  در روز یکشنبه شنبه مورخ 99/06/16 رأس ساعت 17:00 آغاز بکار نمود .

خلاصه سخنان استاد :
سلام دوستان سهراب هستم یک مسافر.
تشکر می کنم از آقا هادی نگهبان جلسه،که این فرصت را دادند که من در این جایگاه قرار بگیرم آموزش ببینم. دستور جلسه این هفته کتاب ۱۴ مقاله است. کتابی که نویسنده آن جناب مهندس دژاکام می باشد. 

قبلاً که من ورود کردم به کنگره فقط چهار مقاله آن را در اختیار ما گذاشتند. الان این کتاب جمع آوری شده است از مجموعه مصاحبه های جناب مهندس و مجموعه مقاله هایی که جناب مهندس ارائه دادند. تمام اینها در کتاب چهارده مقاله در اختیار ما می باشد. این منبع برای همه ما قابل استفاده است. خیلی ساده تر از آن این است که من هر سوالی در مورد اعتیاد دارم، هر سوالی، که چرا من معتاد شدم، اعتیاد چه بلایی سر من می‌آورد. که اگر یک دفعه آن را کنار بگذارم چه بلایی سر من می آید  یا اگر آن را درمان بکنم چه میشود. تمام این سوال ها و خیلی سوالات دیگر،حتی نیازی نیست که خانواده‌ام بدانند و خیلی چیز های دیگر،جواب تمام این ها در آن گنجانده شده است. اگر من آن را بخوانم خیلی بهتر از از آن است که در جایی معرکه بگیرم و از یک آدم نا وارد جواب سوال هایم را بگیرم.

 این یک منبع حی و حاضر در جلوی من است و من می توانم جواب تمام سوال هایم را بگیرم. خیلی جالب است من با این که یک بار این کتاب را خوانده بودم برای امتحان الان که نگاه میکردم،یک مشکلی که من همین اواخر داشتم در مورد اینکه خانواده در مورد اعتیاد باید بداند من جواب این سوال را داخل کتاب پیدا کردم. حالا این قضیه را نمی شکافم ولی این کتاب برای این است که من چگونه مشکلم را حل کنم،چه مشکلی دارم و تا چه حد می خواهم برای مشکلات وقت بزارم.در صحبتهای روز چهارشنبه جناب مهندس چیزی را عنوان کردند که لازم می دانم بگویم؛ همیشه در اعلام سفرمان می‌گوییم با دارویی شفابخش اوتی این مقدار سفر کردم. آقای مهندس گفتند شما نگویید داروی شفابخش چرا؟چون وقتی اسم شفابخش می آید انگار شانسی انجام شده است. آقای مهندس می‌خواهد علمی بودن این دارو را بگوید،می گوید؛ این دارو از نظر علمی باعث شده است که شما خوب بشوید. 

یعنی شما دارو را با یک میزان مناسب در یک وقت مناسب استفاده کرده‌اید و همین علمی بودن و تمام مشتقات آن دارو باعث شده است که شما خوب بشوید. پس نگویید داروی شفابخش. و از الان تمرین می کنید و این لفظ شفابخش را استفاده نکنید و همان داروی اوتی بگوییم خودش گویای همه چیز است. من یه چیزی بگویم در مورد کتاب چهارده مقاله، جناب مهندس صحبت خیلی قشنگی کردند. گفتند اگر من کتاب و تمام آموزش های کنگره ۶۰ را به خوبی یاد بگیرم،به خوبی دریافت بکنم. حتی بحث های تئوری آن،و اگر نیاز باشد یک زمانی برای مادربزرگ ۷۰ ساله ام اعتیاد را توضیح بدهم، تئوری اعتیاد را توضیح بدهم، اگر آن را خوب یاد گرفته باشم،می توانم توضیح بدهم که یک پیرزن ۷۰ ساله هم بفهمد. ولی اگر آن را یاد نگرفته باشم چه با ساده ترین شکل چه با فرمول،با هر چیزی آن را توضیح بدهم نمی‌توانم آن را به کسی بفهمانم. و به نظر من آدم باید فعلاً برای خودش وقت بگذارد نه اینکه من آمده ام اینجا بخواهم به کسی بفهمانم که چه اتفاقی در اینجا دارد می‌افتد. فعلاً باید به خودم بفهمانم که می خواهم  به چه چیزی دست پیدا کنم. و از نظر من چهارده مقاله یک منبعی است که من بتوانم جواب سوالاتم را بگیرم.

 چون مقالات و موضوعات که داخل آن است کاملاً دسته بندی شده هستند. و مدام داخل آن تکرار می‌شود و مصاحبه های کوچک جناب مهندس هم داخل آن هستند. یعنی اینکه من یک سوالی دارم که اعتیاد چه هست و من چگونه درگیر اعتیاد شدم. یا یک سوالی دارم که می گویند بیرون می توانی سم زدایی بکنی یک شبه یا دو شبه حالت خوب بشود و بدنت دیگر مورفین نگیرد یا اینکه مورفین بدنت پاک بشود این جریانش چه هست؟! اینجا تمام این ها را توضیح داده است.و اصلاً تئوری ایکس چه هست؟ سیستم ایکس چیست؟ و چه در بدن من تولید می شود؟ و این که بدن من نیازی به مواد ندارد و وقتی من درمان می شوم چه چیزی در بدن من درست می شود؟! و مقوله بسیار مهم و بزرگ سیگار که در آن به صورت کامل توضیح داده شده است. و صحبت های جناب مهندس با آقای ویلیام وایت را در این کتاب گنجانده اند. و یک مبحثی که دارد این است؛آنچه خانواده ها باید بیاموزند. خیلی از ماها مشکلمان این بود که اگر می خواستیم یک کاری هم انجام دهیم و یک کار درستی را هم انجام دهیم، همیشه بزرگترین مشکل مان خانواده ما بود، یعنی خانواده مثل یک سد معبری بود جلوی ما و ما هم فکر می کردیم کار درست را انجام می دهیم،و آن ها مخالف ما هستند و ما بدتر می کردیم، لج می کردیم یا این که مسیر را اشتباه می رفتیم. به نظر من این کتاب خیلی در این موارد قشنگ توضیح داده است.برای خانواده ای که مصرف کننده نیست توضیح داده است که چه کاری را باید انجام بدهند چه چیزی را باید بدانند و اصلاً جریان اعتیاد چه هست. و این که می توانند با من هم رای و هم نظر باشند. ممنون که به صحبت های من گوش دادید.
.
مرزبان کشیک : مسافر آقا محمد 
تایپ :مسافر آقا سینا
خدمتگزاران :مسافران آقا دانیال ، آقا یوسف ، آقا پوریا ، آقا کریم 
عکساس : مسافر آقا صالح 
تهیه همسفر آقا محمد 
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه های آموزشی آقایان مسافر،


لینک های مرتبط: کنگره شصت اروند آبادان،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
سعید لژیون سوم اروند5437 سه شنبه 1 مهر 1399 13:52
ممنون از آستاد جلسه آقا سهراب که خیلی عالی و مختصر و مفید کتاب 14 مقاله را به صورت کلی معرفی کردند و ممنون از همه عزیزانی که جلسه خیلی خوبی را برگزار کردند.خدا قوت
مرتضی رحیمی سه شنبه 25 شهریور 1399 09:59
سلام وخداقوت به اقا سهراب مرزبان محترم وتشکر ویژه از حدمتگزاران سایت
محمدلژیون یکم دوشنبه 24 شهریور 1399 10:57
خداقوت به اقاسهراب استاد جلسه بابت صحبت های پرمحتوا راجب کتاب چهارده مقاله .خسته نباشید به گروه وبلاگ
مسافر علی لژیون سوم دوشنبه 24 شهریور 1399 10:07
با سلام و خدا قوت به هر سه عزیز،آقا سهراب گل ماشالا واقعا لذت بردم عالییی بود.
هم‌سفر محمد دوشنبه 24 شهریور 1399 08:13
خیلی عالی بود، خداقوت میگم به آقا سهراب
عذرا دوشنبه 24 شهریور 1399 01:40
با سلام امیدوارم سالم وبرقرارباشید
مسافر عبدالله یکشنبه 23 شهریور 1399 23:17
خدا قوت میگم به میز نگهبانی که یک جلسه پر انرژی برگزار کردندن و خیلی استفاده کردم از مشارکت دوستان خدا قوت به همه ی عزیزان خدمتگزاران
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات