کارگاه آموزشی خصوصی ویژه مسافران روز سه شنبه 99/06/18
سه شنبه 18 شهریور 1399 ساعت 22:46 | نوشته ‌شده به دست مسافر عبدالله | ( نظرات )
به نام قدرت مطلق الله
جلسه دوم از دوره چهاردهم سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی ویژه مسافران کنگره شصت نمایندگی اروند آبادان با دستور جلسه: " عدالت ، آیا در کنگره 60 همه ی افراد با هم برابر هستند ؟" با استادی "  آقا سینا " و نگهبانی "آقا محمد علی" و دبیری " آقا محمد "  در روز سه شنبه مورخ 99/06/18 رأس ساعت 17:00 آغاز بکار نمود .

خلاصه سخنان استاد :
سلام دوستان سینا هستم یک مسافر.
ممنونم از آقا محمد علی که این مسئولیت سنگین را به من دادند. امیدوارم بتوانم جلسه خوبی را برگزار کنم. دستور جلسه ما در مورد عدالت است، اما قبل از آن می‌خواستم تبریک بگویم، تاسیس دانشگاه را که کار خیلی خیلی بزرگی بود. اگر آدم به آن فکر بکند، مخصوصاً دوستانی که در حال خدمت کردن هستند، کلاً درون کنگره و چه در لژیون های دیگر می دانند چقدر تلاش و زحمت کشیده شد برای این کار، ۲۳ سال است که جناب مهندس همیشه در سی دی ها می گفتند که هدف کنگره تاسیس آکادمی است. 
برای همین هم نام شعبه اصلی تهران را آکادمی گذاشتند. خدا را شکر جناب مهندس روز چهارشنبه اعلام کردند، که این دانشگاه خریداری شده است، و کارهای آن در حال انجام می باشد. دستور جلسه امروز در مورد عدالت است. اگر ما یک برداشت کلی نسبت به هر مطلب در کنگره انجام بدهیم این است که به دو قسمت می توانیم آن را تقسیم کنیم، یکی قبل از کنگره و دیدگاهی که از آن مطلب داشتیم و یکی بعد از کنگره و این دستور جلسه عدالت هم از آن مستثنا نیست. ما قبل از کنگره نسبت به مسائل کج فهمی داشتیم هر چیزی به ما می‌گفتند چیز دیگری برداشت می‌کردیم.با آن دیدگاهی که خودمان داشتیم برداشت می کردیم. این عدالت هم یک مسئله خیلی مهمی بود همیشه با خودمان کلنجار می رفتیم،چرا خداوند به یک نفر انقدر داده و به یک نفر نداده. ولی نمی رفتیم نگاه کنیم ببینیم کسی که در یک مسیر قرار دارد حالا در هر کاری که موفق شده سعی و تلاش خودش بوده، و کسی که کارتن خواب می باشد دلیلش چه بوده که این جایگاه را دارد. فقط به این مسئله نگاه می کردیم که چرا به یک نفر داده و به آن نداده است. و در این مسیر هم برداشت‌ هایی که داشته ایم اشتباه بوده و حافظ بزرگ هم یک بیت شعر دارد که همیشه مهندس آن را میخواند که می گوید: هست در پرده بازی‌های پنهان غم مخور؛یک چیزهایی وجود دارد که ما متوجه آن نمی شویم. در آن جایگاهی نیستیم که ببینیم می توانیم عدالت را برقرار کنیم یا نه و ما اگر بخواهیم عدالت را در مورد خودمان برقرار کنیم باید به تعادل برسیم.  ما قبل از کنگره هیچگونه تعادلی نداشتیم من خودم را مثال میزنم.


 تمام تصمیماتی که می گرفتیم تمام کارهایی که میکردیم اشتباه بود. در نتیجه عدالت را نمی‌توانستیم در مورد خودمان اجرا کنیم چه برسد به دیگران، و اینکه تعادل هم طوری به وجود می آید که ما بتوانیم جهان بینی خوبی داشته باشیم. اول و آخر می شود جهان بینی وقتی نگاه میکنیم می بینیم مشکلاتی که وجود دارند،متوجه می شویم که ما باید جهان‌بینی را درست کنیم. با سر وقت به کلاس آمدن حرف راهنما را گوش دادن اگر گفتند این مقدار دارو مصرف کن همان‌قدر استفاده کنی و نسبت به کلیه مسائل و مشکلاتی که برایت پیش می آید اگر بتوانی آن جهان‌بینی را تغییر بدهی به تعادل خواهی رسید و کم کم عدالت واقعی  را به چشم می بینی. یک صحبت بسیار زیبایی استاد رعد دارند که من آن را همیشه در لژیون می خوانم که میگویند: تفکر و خیال و خواسته ما، همیشه آن چیزی نیست که ما می خواهیم و می بینیم، بلکه دقیقاً همان چیزی است که ما نمی خواهیم و نمی بینیم. زیرا حال برای ما واقعی است اما حقیقت جای دیگری است. 

حالا این حقیقت چه هست حقیقت این است که ما بتوانیم به آن تعادل و ایمان برسیم. که آخرش برسیم به وادی چهاردهم که عشق و محبت است و هیچ چیز دیگری نیست. یعنی اگر این عشق و محبت نباشد همه چیز از بین رفته است، یک چیز سوخته و یا خامی می شود. امیدوار هستم که تمام این آموزش هایی که می گیریم بتوانیم در زندگی خود پیاده کنیم و آن موقع معنی واقعی عدالت را خواهیم فهمید. دیگر نمی گوییم که این کسی که کارتن خواب است نه اینکه انسان دلسوزی نکند آن که جای خود دارد ما تمام آمدنمان برای این است که عشق و محبت نماییم. ولی میفهمیم هر کسی نسبت به تلاش خودش بوده که به این جایگاه رسیده و اگر کسی هم به مرحله بالایی رسیده آن هم عدالت در موردش اجرا شده و در این جایگاه قرار گرفته است. 

و دید ما نسبت به آن قضیه کلاً عوض می شود. و این که در رأس هرم خود کنگره عدالت است و درون مثلث کنگره قرار دارد و می فهمیم که چقدر مطلب مهمی می باشد. و اینکه آن برداشتی که ما از آن می کنیم فرق می کند. در ادامه دستور جلسه آمده است که آیا همه در کنگره باهم برابرند که می گویم نه به این شکل نیست، کسی که آمده ۲۰ سال آموزش دیده زحمت کشیده تلاش کرده است، شاید اوایل که وارد کنگره می شویم همه با هم برابر باشند می آیند، اگر مدرک تحصیلی داشته باشند بیرون از در می گذارند و در اینجا می نشینند و همه خود را مسافر معرفی می نمایند ولی آن تلاش است که در آخر باعث می شود عدالت در مورد آن اجرا شود. یکی می آید پله هایش را درست می رود و حرف راهنمایش را گوش می دهد. هر مقداری که به آن دارو داد مصرف میکند، در مسیری که حرکت می‌کند لغزش نمی‌کند و در آخر هم به درجات بالاتر و راهنمایی می رسد، همانند بقیه در کنگره که ما خیلی از آن‌ها داریم اگر یک نگاهی در شعبه خودمان بندازیم متوجه خواهیم شد این چیزی است که این عدالت اجرا شده است. و ما خیلی ها را داشته ایم که حتی از دوستان خود من هم بودند، وارد کنگره شده اند درست سفر نکرده اند پله هایشان را درست نرفتند و آخرش هم به آن جایگاهی که حقشان بود رسیدند و عدالت را در مورد خودشان اجرا کردند، که انسان برای آن‌ها متاسر می شود و آدم باید واقع‌بینانه مسئله را ببیند دلسوزی یک طرف، مهندس همیشه می‌گوید کسی که کمک میخواهد، کسی که دست یاری به سویت دراز می کند، می توانی کمکش کنید. و کسی که نمی خواهد خوب بشود، آن عدالت در موردش اجرا شده است. 

خود آن چنین چیزی را خواسته است و آن جایگاه را دوست دارد. حالا این اعتیاد خودمان را که مثال بزنیم یک جایگاهی وجود دارد که می آییم و زیر کولر برای خودمان به صورت رایگان و همه با عشق به ما خدمت میکنند، اگر قدر آن را دانستیم به جایگاه بالاتری می رسیم و آن عدالت اجرا شده است. جناب مهندس همیشه تیر خلاص را به ما زده اند؛که می گویند هر کس در هر جایگاهی قرار دارد آن عین عدالت است، و موقعی که تازه وارد کنگره میشوی این حرف برای ما نامفهوم می باشد و می‌گوییم کسی که میلیاردها پول دارد و یک بنده خدایی یک خانه هم ندارد ولی وقتی که نگاه می‌کنیم می فهمیم هرکس به اندازه سعی و تلاش خودش به دست آورده است.
.
مرزبان کشیک : مسافر آقا سهراب 
تایپ : مسافر سینا 
خدمتگزاران : مسافران اقا دانیال ، اقا عباس ، اقا دانش ، اقا عبدالله 
تهیه و عکاس : همسفر محمد 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه های آموزشی آقایان مسافر،


لینک های مرتبط: کنگره شصت اروند آبادان،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر صالح شنبه 22 شهریور 1399 17:02
تا باد چنین بادا
تبریک به آقا سینا هم برای جایگاه استادی و هم درمان نیکوتین.
بهترین جایگاه ها را برای اعضای کنگره آرزومندم
هم‌سفر محمد چهارشنبه 19 شهریور 1399 15:04
خیلی عالی بود آقا سینا، موفق باشید
محمدلژیون یکم6819 چهارشنبه 19 شهریور 1399 10:37
تبریک میگم جایگاه استادی رو به آقا سینا وهمچنین به راهنمایی عزیزشون آقا علیرضا خداقوت به گروه وبلاگ
مسافر.هادی چهارشنبه 19 شهریور 1399 00:15
تبریک به اقا سینا بخاطر جایگاه استادیشون بسیارجلسه پرانرژی برگزار کردن .ومرحبا به دوستان وبلاگ که همیشه ودرکمترین زمان ممکن مطالب رو توی سایت میذارن خداقوت
مسافر عبدالله چهارشنبه 19 شهریور 1399 00:00
خدا قوت میگم به خدمتگزاران به اقا سینا تبریک میگم جایگاه استای انشاالله جایگاه های بالاتر شما رو ببینم از مطالب شما استفاده کردم و انرژی گرفتم به میز نگهبانی خدا قوت میگم که جلسه پر بار و پر انرژی برگزار کردین متشکرم

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic