کارگاه آموزشی عمومی:جشن ایجنت، اسیستانت و مرزبان
شنبه 20 مهر 1398 ساعت 16:13 | نوشته ‌شده به دست مسافر سهراب | ( نظرات )
جلسه ششم از دوره شانزدهم سری کارگاههای آموزشی عمومی ویژه مسافران و همسفران کنگره شصت نمایندگی اروند آبادان با دستورجلسه "جشن ایجنت، اسیستان و مرزبان" با استادی"آقا محمد سعید" و نگهبانی " آقا حسین" و دبیری "آقا محمد" در روز پنجشنبه مورخ 98/07/18 رأس ساعت 17 آغاز بکار نمود.


خلاصه سخنان استاد:

سلام دوستان محمد سعید هستم یک مسافر


تشکر میکنم از آقا حسین نگهبان جلسه و دبیر جلسه آقا محمد که این اجازه  را به من دادن که در این جایگاه قرار بگیرم و خدمت کنم و آموزش بگیرم . در ابتدا جا دارد تبریک عرض کنم به قسمت همسفران در واقع به کل شعبه، حضور همسفران در مسابقات دارت کنگره 60 و صعود آنها به مرحله ی بعد به نظر من از اینکه فقط حضور پیدا کردن این خودش قهرمانی به حساب میاد انشأالله ما هم بتوانیم از خط شکنی آنها استفاده بکنیم و ما هم بتوانیم تیم های خودمان را درست بکنیم و در واقع در مسابقات تیم داشته باشیم به آنها تبریک میگویم . همین ابتدا جا دارد تشکر بکنم از بنیان گذار،جناب اقای مهندس که در واقع پایه گذار کنگره 60 بودند و از خانواده محترمشان استاد امین وخانم آنی ، خانم کماندار ، خانم شانی که واقعا بیست سال از زندگیشان را وقف کنگره کردند و همینطور بنیان گذار شعبه اروند آبادان آقای بیات که اگر ایشان نبودند و زحمات ایشان نبود هیچ کدام از ما الان اینجا نبودیم که بتوانیم درمان را دنبال کنیم تا برای خانواده خودمان بتوانیم آرامش به ارمغان بیاوریم و جا دارد از مرزبانان دوره های قبل که واقعا زحمت های زیادی کشیدن و من رهاییم را مدیون این عزیزان هستم.


این عزیزان کسانی بودن که دست به دست هم دیگر دادن تا ما یک شعبه مثل شعبه اروند داشته باشیم که بتوانیم روی صندلی ها جا بگیریم و بتوانیم اول سلامتی خودمان را به دست بیاوریم و بعد بتوانیم به دیگران کمک بکنیم.  با اینکه امروز جشن است ولی جای یک گله یی دارد من از جایگاه مرزبانی صحبت میکنم جلسه قبل جشن ایجنت،مرزبانان،بود ولی نگاه میکردم می دیدم که جشن با ده یا دوازده نفر شروع شد. من از جایگاه مرزبانی صحبت میکنم نه از طرف خودم کسایی که یک سال میایند، یک سال زمان خودشان را می گذارند برای کنگره و برای کسانی که نیاز دارند به کمک کردن و کمک هم میکنند میبینی در آن جشن با ده یا دوازده نفر جلسه برگزار میشود این یک جای کار اشکال دارد. این را باید در خودم جستجو کنم و ببینم کجای کارم اشکال دارد یک مقدار دقیق تر بشوم نسبت به آن و عمیق تر به آن فکر بکنم. ما به عنوان کنگره 60 میگوییم جمعیت احیای انسانی کنگره 60 یعنی کاری که کنگره انجام می‌دهد انسان را احیاء میکند و فقط صرفا درمان اعتیاد نیست.


 انسانی که در واقع  طبق تعبیر کتاب عبور از منطقه 60 درجه، به یخ بندان رسیده و هیچ حس و زندگی ای ندارد ، در کنگره 60 با کمک دیگران احیا می شود. برای همین 52 دستور جلسه  در سال داریم که شامل وادی ها ، مسائل جهان‌بینی وچهار  جشن است. می خواستم به این مسئله اشاره  بکنم که اصلا این جشن ها برای چه هستند و در جشن هایی که ما میگیریم دوتا هدف را دنبال میکنند. جشن همسفران جشن دیدبانان جشن مرزبانان و ایجنت و اسیسانت و جشن کمک راهنما برای معرفی جایگاه و دیگری برای قدر دانی و سپاس از این جایگاه هاست. در کنگره 60 می گویند درمان گر کیست؟ درمانگر خود شخص است یعنی ما کسی را نداریم بیاید ما را درمان کند خود کمک راهنما در واقع فقط راهنمایی می کند ولی درمان گر خود شخص است. درب کنگره برای همه باز است چه کسی می خواهد وارد شود چه کسی میخواهد خارج شود و دارو دست خود شخص است که همراه خود به خانه می برد و آن مقداری که راهنما به او گفته را مصرف میکند و اگر هم نخواهد این کار را انجام بدهد همه را یک جا می تواند سر بکشد.


ولی فراهم کردن شرایط به عهده افراد دیگری است . دیدبانان می آیند قوانین را برای کنگره بنا میکنند، کمک راهنما، راهنمایی میکند، همسفر،همراهی میکند و مرزبان و ایجنت قوانین را به اجرا در می‌آورند. من باید بدانم بنیانی که برای من تلاش میکنند چهارتا ستون دارد و بنیان گذار آن هم مشخص است که جناب اقای مهندس است. مسئله بعد قدر دانی کردن است  حالا در قدردانی کردن چه چیزی وجود دارد؟ تمام منابع بزرگ کنگره 60 الهام گرفته از کلام الله است داریم و میبینیم که اولین کلمه یی که خداوند با آن شروع می کند کلمه سپاس و قدردانی است که در سوره حمد است که می گوید الحمد الله رب العالمین  یعنی خداوند شروع تمام مسائل را می سپارد به حمد و سپاس میبینم در زندگی افرادی که قدردان و سپاس گذار هستند همیشه افراد شادتری هستن افرادی موفق تری هستند و برعکس کسایی که طلب کار  هستن از جامعه از خودشان از اطرافیان ،  اینها همیشه هشت شان گروی نه شان است.

  و در این هفته من قدردانی کردن را به رسم کنگره با پاکت انجام می دهم. یک مسئله‌ای هست که ارتباط دارد به این دستور جلسه و من واقعا احساس خطر کردم و احساس میکنم در این مورد صحبت بکنم آن بحث گل ریزان است که در پیش داریم اگر با این سبک و به قول اقا مرتضی با همین فرمان در جشن گل ریزان شرکت کنیم این را مطمئنا بدانید جناب اقای مهندس دریغی نیست شاید این شعبه را تعطیل کند من برای جایی که در آن به درمان رسیدم یا قسمت همسفران دارند در آن جا به آرامش می رسند باید ارزش قائل بشوم. هفته گل ریزان را چند ماه دیگر در پیش رو داریم از همین حالا برنامه ریزی کنم مثل پاکت های پنج تومنی نباشد گفتم از جانب خودم صحبت نمیکنم از جایگاه مرزبانی صحبت میکنم کسی که نمیخواهد این را قبول بکند در یک سال درمان چقدر فقط از لحاظ مالی برایش به صرفه بوده پس نمیتواند آن را قبول داشته باشد و صد در صد درمان برای او شکل نمی گیرد و اگر هم شکل بگیرد، درمان کاملی نبوده است. از اینکه به صحبت هایم گوش کردید ممنونم.


در ادامه ی جلسه مراتب تجلیل و قدردانی از ایجنت محترم شعبه آقا مرتضی، توسط گروه مرزبانی شعبه اوند آبادان انجام گرفت. 

در ادامه مسافر محمد نشان 18 ماه رهایی، مسافر عبدالحسن و مسافر حسن نشان 9 ماه رهایی خود را از کمک راهنمای محترم آقا مرتضی دریافت کردند.

و مسافر فرید رهجوی کمک راهنمای محترم آقا محسن نشان 3 ماه رهایی خود را دریافت کردند.


مرزبان کشیک: اقا محمود

خدمتگزاران: آقا محمد آقا حسن آقا محسن آقا علی

تایئ: مسافر عبدالله لژیون دوم

عکاس: همسفر محمد

تهسه و تنظیم: مسافر سهراب

  


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه های آموزشی عمومی،،می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر سهراب شعبه اروند آبادان یکشنبه 21 مهر 1398 17:34
خدا قوت میگم به آقا محمد سعید . لذت بردم . یه خدا قوت و خسته نباشید هم میگم به بچه های خدمتگذار
همسفر محمد شعبه اروند یکشنبه 21 مهر 1398 16:01
خدا قوت
مسافر برزو لژیون پنجم یکشنبه 21 مهر 1398 07:46
جلسه خوبی بود انرژی گرفتم
مسافر عبدالله یکشنبه 21 مهر 1398 06:28
خدا قوت میگم به مرزبانان شعبه اروند که خیلی تلاش و زحمت میکشن امیدوارم برکت زحمات و تلاش انها در زندگی خودشون جاری بشه
فریدلژیون دوم شنبه 20 مهر 1398 19:52
بازم مثل همیشه خوب وجامع همه چیزرابیان کردید آقامحمدسعید خداقوت به بچه های وبلاگ وخدمتگذاران شعبه
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic