کارگاه آموزشی عمومی 98/04/20
جمعه 21 تیر 1398 ساعت 10:42 | نوشته ‌شده به دست مسافر محمد سعید | ( نظرات )
جلسه نهم از دوره پانزدهم سری کارگاههای آموزشی عمومی ویژه مسافران و همسفران کنگره شصت نمایندگی اروند آبادان با دستورجلسه"شیشه و تخربی های آن و درمان آن با متد DST" استادی"آقا مرتضی" و نگهبانی"آقا حسین" و دبیری"آقا سهراب" در روز پنجشنبه مورخ 98/04/20 رأس ساعت 17 آغاز بکار نمود.

خلاصه سخنان استاد

سلام دوستان مرتضی هستم یک مسافر

 اولین باری که من در کنگره استاد جلسه شدم دقیقاً دستور جلسه همین شیشه بود کلی مطلب آماده کرده بودم که بگویم ناگهان آقا کورش کمک راهنمایم به من گفت که ببینم چه نوشته ایی و آن را گرفت و گفت برو و هر چه داری از خودت بگو و این حرکت آموزش خوبی شد برای من که از روی نوشته چیزی را صحبت نکنم، در ابتدا باید بدانیم شیشه چیست و چطوری آمده شده یک ماده مخدر، همان‌طوری که دوستان اطلاع دارند، مصرف شیشه در جنگ جهانی دوم توسط ژاپنی‌ها و آلمانی‌ها طراحی شد که سربازان آنها در جبهه جنگ بیشتر بیدار بمانند و خلق‌وخوی جنگندگی داشته باشند و پس از پایان جنگ دریافتند که سربازانی که این ماده آمفتامین را استفاده کرده بودند افرادی پرخاشگر و عصبی بودند که بعدازآن مصرف شیشه در ژاپن ممنوع شد.

بعدازآن مصرف شیشه توسط تهیه‌کنندگان مواد مخدر به گردونه مواد مخدر اضافه گردید و حدوداً در سال 83 در ایران کم‌کم رایج گردید. مصرف شیشه به‌مرورزمان بیماری روانی اسکیزوفرنی (دوشخصیتی) را در انسان ایجاد می‌کند و باعث آزاد شدن سریع دوپامین در سیستم عصبی انسان می‌شود توهمات دیداری و شنیداری در انسان را باعث می‌گردد که به این دلیل جناب مهندس اعتیاد شیشه را سونامی شیشه می‌نامند،یکی از دلایلش همین توهمان است،شخصی در توهماتش به او میگویند یک گوسفند برای تو آورده‌اند، دم درب خانه است، برو آن را تحویل بگیر، برو این را تحویل بگیر و بکش تا شیطان از جلد فرزندت برود بیرون. حالا مثلاً در این‌یک مورد هم‌زمان با این اتفاق یک‌دفعه خانمش رسیده است؛ یعنی می‌گفت: من فکر می‌کردم که یک گوسفند رادارم می‌کشم، نگو بچه‌ام زیردستم بوده است. ولی حالا خوشبختانه خانمش رسیده و بچه نجات پیداکرده است.یک نفر دیگر در همین موارد؛ با تبر پدر خود را کشته بوده است.وقتی می‌گویند سونامی شیشه، یعنی این! یعنی مصرف شیشه، در سیستم عصبی بیماری‌هایی به وجود می‌آورد، حالت‌ها و توهماتی به وجود می‌آورد که انسان از درنده‌ترین حیوان هم درنده‌تر می‌شود. به نظر من آقای مهندس می‌گویند سونامی، واقعاً سونامی است. خوشبختانه الآن یک مقدار دامنه گسترش مصرفش کمتر شده است، من فکر می‌کنم قدیم‌ها خیلی بیشتر از این بود.

 حالا این‌ها را به‌صورت کلی گفتم و تجربه خودم را هم می‌گویم: آدم احساس می‌کند در بدنش کرم‌خوردگی به وجود آمده است. اگر. دقت کنید کسانی که شیشه‌ای هستند زخم‌هایشان دیر خوب می‌شود. کراکی‌ها هم زخم‌هایشان خوب نمی‌شود؛ که کراک به علت اینکه سیستم دفاعی بدن ضعیف می‌شود خوب نمی‌شوند، شیشه توهم این را  می‌زنی که انگار یک کرمی زیرپوستت است. من خودم در دندان‌هایم فکر می‌کردم کرم‌زده است و سه الی پنج‌تا از دندان‌هایم را با انبردست درآوردم در زمان مصرف شیشه. البته انبردست را استریل می‌کردم خیلی بهداشتی کار می‌کردم، دم‌باریک برمی‌داشتم می‌گرفتم روی گاز و...ببینید چه بلایی بر سر خودم می‌آوردم،یکی دیگر از عوارض بسیار شایع آن‌که اکثر کسانی که مصرف‌کننده شیشه هستند،از آن باخبرند و رنج میبرند عفونت دهان و دندان است؛ خیلی سریع دهان، لثه و دندان‌ها را از بین میبرد.

حالا همه این‌ها را گفتیم از بدی‌هایش، خدا را شکر که آقای مهندس در کنگره درمان شیشه را هم با تریاک شروع کردند و ابداع کردند و انجام شد. تمام آن تبعات و اثراتی که مصرف شیشه که من گفتم را با خود می‌آورد با سفر تیپرینگ مواد (همان شربت تریاک) کامل تقریباً برطرف می‌شود. ما نمونه‌های خیلی بزرگی داریم در کنگره، دوستانی که تیم راگبی کنگره هستند، خیلی‌هایشان مصرف‌کنندگان شیشه بودند که من یادم هست این افراد آمده بودند، یک هیولاهایی بودن با توهمات شیشه؛ ولی الآن، آدم وقتی کنارشان است لذت می‌برد.

من خودم و همه ما، باید خدا را شکر کنیم که همچنین نعمتی در اختیار ما گذاشته‌شده است و فرمان خدا صادرشده که من و همه تک‌تک ما در این مجموعه حضورداشته باشیم و امیدوارم که قدرش را بدانیم. یک موقع، فکر نکنم دیگر تمام شد، من ده سال است می‌آیم و حالا کارم تمام‌شده است، نه اصلاً، تمامی ندارد. در واقع کنگره مکان نیست، کنگره یک تفکر است. بطور مثال من تهران در کنگره بودم، در شعبه ی آکادمی گفتند کسانیکه رهاییشان سه سال شده دیگر نیایند، آیا من باید میرفتم خودم را بکشم؟ نه! کنگره یک تفکر است، گشتیم و گشتیم، رفتیم ساختمان گرفتیم یک شعبه به نام شهرری درست شد. و یا با توجه به مقتضیات کاری خودم مجبور شدم از تهران کوچ کنم و به آبادان بیایم، اوایل نمی‌توانستم کامل بیایم، آمدم و خداوند سعادت نصیب من کرد که توانستم جلسات را حضورداشته باشم، لژیون بگذارم. این تفکر که باشد مسایل بعدی خودش می‌آید.

خدا را شکر می‌کنم بابت اینکه آقای مهندس دژاکام کنگره را طراحی کردند، با این سیستم خیلی دقیق، با این برنامه‌ریزی خاصی که درون آن هست، درست کردند و تمام شهرهای ایران و ان‌شاءالله به‌زودی تمام کشورهای جهان هم شعبه می‌زند...این حرف چیزی نیست،یادم میاید من تازه آمده بودم کنگره، فکر می‌کنم تولد هشت سال رهایی آقای مهندس بود، آقای مهندس گفتند به‌زودی کنگره سراسر ایران شعبه می‌زند، من پیش خود از آنجاییکه نه آقای مهندس و نه کنگره را میشناختم،پیش خودم گفتم: بنده ی خدا چقدر خوش‌خیال است!...اصلاً زمانی نگذشت، و الآن ما تقریباً در اکثر استان‌های ایران شعبه داریم و روی حساب صحبت آقای مهندس می‌گویم:به‌زودی اکثر کشورهای جهان هم کنگره شعبه خواهد داشت، به امید آن روز.چرا که مصرف‌کنندگان شیشه در خارج از کشور خیلی بیشتر از داخل هستند، امیدوارم که این اتفاق بیفتد و آن بندگان خدا هم که آنجا هستند، این روش درمانی به آن‌ها برسد.

یک نکته دیگری هم که ممکن است بعضی‌ها برایشان سؤال پیش بیاید این است که: «چطوری تریاک و شربت تریاک، میتواند تخریب‌هایی که آمفتامین به بدن زده است یا حشیش و غیره را درمان کند» از آقای مهندس یک نفر این را پرسید، آقای مهندس یک مثالی زدند که عیناً آن را منتقل می‌کنم. گفتند: تریاک، آلکالوئیدهایش یک‌حالتی را در نظر بگیرید مثل این آچارهای همه‌کاره، آن‌هایی؛ که دوچرخه‌های قدیمی داشتند یک آچارهایی بود که یک حالت خاصی بود و همه پیچ‌ها را این‌ها باز می‌کردند. یک لبه‌اش مثل پیچ‌گوشتی بود، یک جای آن برش خورده مثل شش سو بود، یکجا مثل چهارسو. گفتند دقیقاً مولکول تریاک مثل همان آچارها می‌ماند، هرکسی هر ایرادی داشته باشد، یک‌گوشه آن می‌رود و می‌نشیند روی آن عیب و هر سیستم بدنی که عیب داشته باشد، چه آمفتامین‌ها، چه الکل، چه تریاک، چه شیشه، این آچار به همه آن سلول‌ها و سنسورها می‌خورد و مطمئناً همه را درست میکند و مایی که اینجا هستیم همه ی ما ایمان کامل داریم به اینکه درمان شیشه هم توسط شربت OT انجام می‌شود، ولی آن‌کسانی که تازه آمده‌اند، من این نوید را به آن‌ها می‌دهم که خیلی بهتر از قبل از مصرف شیشه‌شان می‌شوند.

در ادامه ی جلسه آقا حسن از کمک راهنمای محترمشان آقا مرتضی و آقا بهروز از کمک راهنمای محترم آقا محسن نشان رهایی خود را دریافت کردند:

خدمتگزاران جلسه:آقایان نادر،بهروز،ابراهیم

نگهبان نظم:آقایان بهرام و محمد

مرزبان کشیک:آقا عباس

تایپ:آقا عبدالحسن و آقا عبدالله

تهیه و تنظیم:گروه وبلاگ شعبه اروند 

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه های آموزشی عمومی،،می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر محمود لژیون اول یکشنبه 23 تیر 1398 22:51
تبریک میگم به دوستانی که نشان گرفتن.خدا قوت به اقا مرتضی عزیز
شنبه 22 تیر 1398 16:01
باسلام وخداقوت به خدمتگذاران شعبه ازآقا مرتضی بابت مطالب خوبشون ممنونم، خداقوت ویژه به اقاسهراب که دروبلاگ بخوبی خدمت میکنن.
فریدلژیون دوم شنبه 22 تیر 1398 04:00
باتشکرازاستادجلسه آقامرتضی عزیز خیلی استفادکردم یک تشکرویجه ازبچه های وبلاگ من توجلسه نبودم ولی تونستم ازتریق وبلاگ استفادکنم ممنون یه خداقوت به خدمتگذارای کنگره
مسافرمسعود لژیون سوم جمعه 21 تیر 1398 20:14
باسلام
به استاد و کمک راهنمای خوب و فهیمم آقا مرتضی عزیز که به حق رهایی و درمان خودم را مدیون ایشون و کنگره هستم واز انرژی و فعالیت همیشگی وخدمتگذاری به کنگره برایم یک الگوی عالی است انشاالله در پناه حق تعالی همیشه شادوتندرست باشند
مسافر سهراب شعبه اروند آبادان جمعه 21 تیر 1398 20:02
خدا قوت میگم به آقا مرتضی عزیز . نهایت استفاده را بردم. یه خدا قوت جانانه هم به بچه های خدمت گذار به ویژه بچه های وبلاگ میگم.
همسفر دنیا شعبه اروند جمعه 21 تیر 1398 17:15
باتشکر از استاد جلسه بابت مشارکت خوبشان بسیار اموزنده بودوخدا قوت وتشکرازگروه وبلاگ نویسان وخدمتگزاران محترم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو