کارگاه آموزشی عمومی 97/12/16
شنبه 18 اسفند 1397 ساعت 01:41 | نوشته ‌شده به دست مسافر سهراب | ( نظرات )
جلسه هفتم از دوره چهاردهم سری کارگاههای آموزشی عمومی ویژه مسافران و همسفران کنگره شصت نمایندگی اروند آبادان با دستورجلسه  هفته راهنما با استادی: آقا برزو و نگهبانی : آقا محمد سعید و دبیری : آقا محمود در روز پنجشنبه مورخ 97/12/16 رأس ساعت 17 آغاز بکار نمود.

خلاصه سخنان استاد:

سلام دوستان برزو هستم یک مسافر.

از آقا محمد سعید نگهبان جلسه تشکر می‌کنم که بنده این اجازه را دادند که در این جایگاه بنشینم خدمت کنم و آموزش بگیرم. قبل از همه‌چیز هفته‌ی راهنما را به جناب مهندس و خانم آنی تبریک میگم و همچنین به تمام راهنمایان عزیز کنگره‌ی شصت،چه در بخش همسفران و چه در بخش مسافرین و یک تبریک ویژه به کمک راهنمای خودم جناب ای‌ای علی‌رضا بیات که واقعاً بنده مدیون ایشان هستم و واقعاً برای من بسیار زحمت کشیدند.

در مورد دستور جلسه‌ی هفته‌ی راهنما، من از زمانی که شال کمک راهنمایی را از جناب مهندس گرفتم این مسئولیت را قبول کردم و این پیمان را اجرا کردم و از آن زمان بود که تجربه‌ی من شروع شد،وقتی‌که برای گرفتن شال پیش جناب مهندس رفتم و مراسم پیمان را انجام دادیم جناب مهندس گفتند: که کمک راهنمایان چه در بخش همسفران چه مسافران، شما فارغ‌التحصیلان کنگره شصت هستید،یعنی نتیجه‌ی کار ما درزمینهٔ ی اعتیاد شما کمک راهنمایان هستید و من در آن زمان بود که متوجه شدم این جایگاه پرمسئولیتی است.

در کتاب 60 درجه مطلبی نوشته‌شده در باب دانسته باید،لیکن شایسته باید؛ یعنی باید این را بدانیم که این جایگاه چقدر پرمسئولیت هست و وقتی‌که متوجه آن شدیم باید آن را به شایسته‌ترین شکل ممکن این خدمت را انجام دهیم و حالا اگر بخواهم راجع به کمک راهنمای خودم بگویم یاد روزهای اول خودم میافتم که با چه حال خرابی وارد کنگره شدم و همان‌طور که استاد رعد میگویند: از نقطه‌ی سیاه تا رنگین‌کمان.

واقعاً زمانی که وارد کنگره شدم هیچ‌گونه تعادلی نداشتم و مانند یک موجود تک‌سلولی شده بودم و فقط به فکر مصرف کردن مواد بودم و واقعاً این‌یک نقطه‌ی سیاه بود و وقتی‌که من میگویم در یک نقطه‌ی سیاه بودم یعنی همان مصرف کردن مواد و رسیدن به رنگین‌کمان همان راهنمای خودم ای‌ای علی‌رضا بیات است که من واقعاً از ایشان تشکر می‌کنم که واقعاً برای من زحمت بسیار زیادی کشیدند.

وقتی‌که وارد کنگره شدم خیلی حال بدی داشتم ای‌ای علی‌رضا بیات باتجربه‌ی بسیار زیادی که داشتند توانستند مرا جذب خودشان کنند و اگر راهنمای من نبودند خدا می‌داند که امروز من کجا بودم  و حتی شاید یکی را کشته بود در اثر مصرف مواد یا خودم را می‌کشتم. آقای بیات وقتی‌که راهنمای من شدند برای من یک جذبه‌ی خاصی داشتند و اولین کاری که توانست انجام دهد رگ خواب من را گرفتند و من متوجه شدم که خیلی بیشتر از من می‌داند،چون تا قبل از آشنایی با ایشان من همیشه فکر می‌کردم که هیچ‌کس به‌اندازه‌ی من درزمینهٔ ی اعتیاد سر درنمی‌آورد چون تمام آنتی ایکس‌ها را استفاده کرده بودم و تخریب بالایی داشتم و اگر بخواهیم یک الگوی خوب در جایگاه کمک راهنمایی ببینیم اقای بیات است و به نظر بنده یک ابر راهنما هستند. و یک نکته‌ای مهم وجود دارد و آن این است که همه باید فکر کنند که راهنمای خودشان بهترین راهنمای دنیاست.

ما میگویم که همه فکر می‌کنند ولیکن من ایمان‌دارم که راهنمای من بهترین راهنمای دنیاست و من فکر نمی‌کنم چون واقعاً اقای بیات در این زمینه بسیار توانمند هستند. چون یادم هست که  آقای بیات گاهی با یکدست پس می‌زد و با یک‌پا پیش می‌کشید و با سکوت خودش مرا جذب می‌کرد،مثلاً اوایل سفر گاهی اوقات داروی من کم می‌آمد و آقای بیات به من دارو می‌دادند و چیزی نمی‌گفتند و همین سکوت ایشان باعث می‌شد در افکار و اندیشه‌ی من یک شکافی ایجاد بشود و نشستم با خودم فکر کردم که چرا من با خود این‌جوری هستم و گفتم که می‌توام به حرفه‌ای راهنمای خودم گوش کنم و حس کردم در کنارش آرامش خاصی دارم و این بود که من سفر خودم را جدی گرفتم و شروع کردم و امتی ایکس‌های من بسیار زیاد بود و تقریباً یک سال طول کشید تا من آنتی ایکس‌هایم به صفر رسید که همان(قرص و آمپول‌هایم)بودند و بعدازآن 11 ماه با شربت OT سفر کردم و به رهایی رسیدم و در پایان از کمک راهنمای خوبم آقای علی‌رضا بیات تشکر می‌کنم و امیدوارم که بتوانم زحمات ایشان را جبران کنم.

 از اینکه به صحبت‌های بنده توجه کردید از همه‌ی شما متشکرم.

 در ادامه ی جلسه مسافر علی و مسافر حامد رهجو های کمک راهنمای محترم آقا مرتضی، گل رهایی خود را به صورت نمادین دریافت کردند.

مسافر هادی و مسافر حسن رهجوهای کمک راهنمای محترم آقا مرتضی نشان ۶۰ روز رهایی خود را دریافت کردند. 

مسافر محمود رهجوی کمک راهنمای محترم آقا علیرضا، نشان ۹ ماه راهایی خود را دریافت کردند.

مسافر حسین نشان ۹ ماه و مسافر علی نشان ۶۰ روز رهایی خود را از دست کمک راهنمای محترم آقا محسن دریافت کردند.

و در آخر هم مسافر مهدی و مسافر هانی رهجوهای کمک راهنمای محترم آقا امید نشان ۶۰ روز رهایی خود را دریافت کردند.

مرزبان کشیک: آقا عباس

خدمتگزاران: آقا حسین، آقا علی ، آقا علیرضا، آقا محمد

تایپ: مسافر علی لژیون دوم

عکاس و نگارنده: مسافر سهراب

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه های آموزشی عمومی،، مناسبت ها،می توانید دیدگاه خود را بنویسید
حامد ص اروند آبادان پنجشنبه 23 اسفند 1397 12:17
از صحبت های آقا برزو استفاده کردیم و تبریک میگم به تمام کسانی که نشان های رهایی خود را دریافت کردند و امیدوارم که همیشه در این مسیر ثابت قدم باشند . خدا قوت به تمامی خدمت گذاران کنگره ۶۰
مسافر علیرضا.لژیون سوم دوشنبه 20 اسفند 1397 11:29
خدا قوت خدمت خدمتگزاران وبلاگ...عرض تبریک خدمت آقا حسین .آقا محمود.اقا حسن .آقا هادی. اقا علی.اقا هانی.اقا مهدی برای دریافت نشان ...جلسه خوبی برگزار شد توسط آقا برزو .خدا قوت.
حسین فرحانی پور یکشنبه 19 اسفند 1397 12:49
سخته نباشی خدمت بچه‌های وبلاگ
ولی رهایی من ۹ماه بود
مسافر برزو لژیون پنجم شنبه 18 اسفند 1397 23:07
خداقوت خدمت دوستان وبلاگ وتبریک ب دوستانی ک نشان دریافت کردند.
مسافر سهراب شعبه اروند آبادان شنبه 18 اسفند 1397 19:39
خدا قوت به آقا برزو میگم و همچنین تبریک میگم به دوستانی که نشان دریافت کردند
مسافر محمود لژیون اول شنبه 18 اسفند 1397 18:37
تبریک به دوستانی که نشان گرفتن.خدا قوت خدمت خدمتگذاران شعبه.
مسافر محسن شنبه 18 اسفند 1397 11:27
خداقوت خدمت همه دوستان خدمتگزار و تبریک خدمت دوستانی که نشان ارزشمند رهایی رو گرفته اند
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic