کارگاه آموزشی خصوصی ویژه مسافران روز سه شنبه ۹۷/۱۱/۰۹
چهارشنبه 10 بهمن 1397 ساعت 16:30 | نوشته ‌شده به دست مسافر سهراب | ( نظرات )
جلسه دوم از دوره دهم سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی ویژه مسافران کنگره شصت نمایندگی اروند آبادان با دستور جلسه: سم‌زدایی یا سم نزدایی با استادی: دیده‌بان محترم جناب آقای صداقت و نگهبانی: آقا حسین و دبیری: آقا مهدی در روز سه‌شنبه مورخ 97/11/09 رأس ساعت ۱۷ آغاز به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد:

سلام دوستان محمد صادق هستم یک مسافر.

در ابتدا خیلی خوش‌حال هستم که بعد از گذشته 2 سال توانستم این لیاقت را پیدا کنم که در خدمت شما عزیزان باشم.

دفعه‌ی قبلی هفته  ی دیدبان بود و فکر می‌کنم که سال 96 بود. انقدر خوش گذشت که من هنوز یادم است که در آبادان و در اهواز در خدمت شما عزیزان بودم و دوباره این لیاقت نصیبم شد که در خدمت شما عزیزان باشم خیلی خوشحال هستم که امروز در اینجا می‌توانم در کنار شما عزیزان این جلسه را برگزار کنیم و جلسه خوبی را امشب برگزار کنیم و خدا قوت میگویم به همه عزیزانی که جدیداً وارد شدند و کسانی که از زمان‌های قبل در این شعبه حضور داشتند و کسانی که از شروع شعبه حضور داشتند و همچنین کسانی که در اواسط شعبه آمدند و با آمدنشان و حتی کسانی که تازه آمدند و سفرشان را شروع کردن شاید خودشان ندانند ولی به‌نوعی دارند همگی کمک می‌کنند تا این نمایندگی پابرجا بماند. من درجلسه قبل یادم هست که چه گفتم. گفتم امیدوارم دفعه‌ی بعدی که می‌آیم به اینجا دوست دارم شال کمک راهنمایی را بر روی شانه دوستان مشاهده کنم والان که مشاهده می‌کنم پنج کمک راهنما و پنج لژیون وجود دارد و فکر می‌کنم 5 یا 6 نفر از افراد در آزمون جدید کمک راهنمایی  برای امتحان کمک راهنمایی آماده‌اند که بخوانند و قبول بشوند و به همه خدا قوت میگویم. به مرزبان‌های دوره قدیم و به مرزبان‌های دوره جدید، افرادی که خدمت می‌کنند برای ساخت سرویس‌های جدید و به آقا علیرضا عزیز که پایه ی این شعبه را گذاشتند خدا قوت میگویم و همچنین آقا مرتضی عزیز ایجنت شعبه و افراد دیگری که کمک می‌کنند. این دوستان را دیروز یا پریروز نمی‌شناسم بلکه 10 سال است که ما باهم ارتباط نزدیک داریم ولی خوب قسمت این‌جوری بوده که این عزیزان به آبادان بیایند. اگرچه ما ازلحاظ جسمی از هم دوریم یا فاصله گرفتیم اما هر بار که هم دیگر را می‌بینیم این حس‌هایمان برقرارِ و تلفنی کارهایمان را انجام می‌دهیم و ارتباط‌هایمان راداریم. خیلی خوش‌حال هستم که امروز در خدمت شما عزیزان و در جمع گرم دوستان خوزستانی هستم.


دستور جلسه در مورد سم‌زدایی یا سم نزدایی است. حالا خود را کوتاه معرفی می‌کنم شاید افراد جدید مرا نشناسند.

من اسمم محمدصادق و فامیلم صداقت فرد هست. مصرفم هروئین بوده مدت 8 سال هروئین مصرف می‌کردم الآن 16 سال است که دیگر ماده مخدر مصرف نمی‌کنم و خداوند این لیاقت را به من داده است که در کنگره خدمت کنم و دیدبان لژیون‌های انضباطی هستم این لیاقتی که خداوند در کنگره 60 به من داده است و امیدوارم که به بهترین شکل آن را انجام بدهم.

در مورد دستور جلسه باید بگویم زمانی که من مصرف می‌کردم آن مدت سم‌زدایی مد نشده بود ولی دیدگاه کنگره 60 راجع به سم‌زدایی فقط این نبود که فرد را بیاورند و بستری کنند و خون او را عوض کنند یا یو آر دی و یو آر او دی کنند و یا با یک سری دارو دیگری مواد مخدر را از جسمش پاک‌کنند بلکه  این دارو می‌تواند بی ۲ باشد می‌تواند نالتروکسان باشد می‌تواند تعویض خون باشد یا شوک‌های عصبی مغزی باشد می‌تواند مشروبات الکلی باشد. می‌گفتند مشروبات الکی بخور تا جسمت را پاک‌سازی بکند و سم بدنت از بین برود مشروبات الکی بخور تا جسمت را بشورد برود که ما فکر می‌کردیم چرک رخت است.

خوب وقتی این باید شسته شود و برود، چه چیز قرار است جایش را بگیرید؟ میگوییم که مواد رفت. چه شد؟ بعدش چه حالی مارا فرامی‌گیرد؟ چهاردست‌وپا داغون یا ترکیده یا خمار می‌شدیم. وقتی میگوییم خمار، خوب شما میدانید خماری چیست؛ اما شاید مسافر سیگار داشته باشیم که ندانند خماری یعنی چه؟ اما اغلب ما میدانیم خماری چیست. می‌فهمیمش. مخصوصاً افرادی که سم‌زدایی کردن خیلی بهتر می‌فهمند و آن سیم‌کشی مابین مفصل‌ها بین زانو یا آرنج‌ها را بهتر درک می‌کنند. من می‌رفتم پیش دکتر و سم‌زدایی به این شکل را بارها انجام دادم. من با مصرف هروئین روزانه دو و نیم الی سه گرم به مطب دکتر می‌رفتم و با یک گونی قرص از مطب بیرون می‌آمدم، یعنی 15 مدل قرص به من می‌دادند اما قبل از آن‌من فقط داشتم هروئین مصرف می‌کردم و مواد مصرفی من یک مدل بود. بعدها من فهمیدم که چه تخریبی برایم به بار اورد، من یک‌بار ترک کرده بودم و سه چهارتا قرص هم خورده بودم، برادرم که الآن یکی از بچه‌های کنگره است در آن زمان هشت یا نه سالش بود و پول‌هایش را زیر قالی پنهان می‌کرد. من یادم است که رفتم و پول‌های برادرم را از زیر قالی برداشتم و داداشم فهمید و شروع به جیغ‌وداد کردن کرد که چرا پول‌های من را برداشتی و پول‌های من را کجا می‌بری. من‌بعد از چند روز ترک می‌خواستم با پول‌های برادرم بروم و مواد بگیرم، چون قرص مصرف کرده بودم چاقو به سمت او پرتاب کردم و به دستش خورد و به‌اندازه‌ی ده سانتیمتر دست بچه ی ۸ ساله شکافت. این اثرات سم‌زدایی و مصرف قرص بود. بار دیگری هم برای سم‌زدایی اقدام کرده بودم و بعد از آن برایم تعریف می‌کردند که به حدی حالم خراب بود که با آفتابه گل‌های قالی را آب می‌دادم. زمانی هرویینم را می‌کشیدم ولی حالم به این شکل نبود. نمی‌خواهم بگویم که هرویین خوب است ولی وقتی می‌کشیدیم آزار و اذیتی به کسی نمی‌رساندیم. مهندس همیشه میگویند که در زمان قدم طرف تریاکش را صبح می‌کشید و می‌رفت سرکارش تا بعدازظهر و دوباره بعدازظهر می‌آمد و تریاکش را می‌کشید. بعدازآن هرویینی‌ها آمدند و آبروی تریاکی‌ها را بردند. بعدازآن قرصی‌ها آمدند و آبروی هرویینی‌ها را بردند و بعدازآن شیشه‌ای‌ها آمدند و آبروی همه را بردند. حالا هم گل آمده و آبروی همه را برده است. خیلی‌ها فکر می‌کنند که گل تخریبی ندارد در صوتی که تخریب گل از شیشه خیلی بدتر است.


این وضعیت سم‌زدایی بود. ولی چه سمی؟ مگر مار مرا زده است؟ جناب مهندس در یک همایشی که دعوت‌شده بودیم دو دقیقه فرصت برای صحبت کردن داشت. جناب مهندس آنجا فرمودند ما مصرف‌کنندگان را مار نزده است که بخواهید سم‌زدایی کنید. آن سمی که شما از آن اسم می‌برید برای معتاد دارو است. همان چیزی که شما پزشکان به آن سم میگویید اگر در بدن معتاد نباشد و نوع طبیعی آن در بدن شما نباشد، شما یک دقیقه سرپا نمی‌توانید بایستید بعد شما به آن میگویید سم و وقتی اسم سم روی آن می‌گذارید می‌خواهید سم‌زدایی کنید. حال آیا ما باید سم‌زدایی بشویم یا نباید سم‌زدایی بشویم. وقتی ما میدانیم سم‌زدایی چیست این دستور جلسه برای چه است؟ این دستور جلسه گذاشته‌شده است تا ما بتوانیم دفاع کنیم از روش دی اس تی. اگر جایی به ما گفتند این روش به درد نمی‌خورد، من سفر اولی قشنگ بتوانم حرف بزنم و بگویم سم‌زدایی وضعیتش این است و در کنگره هم سم نزدایی وضعیتش این است. تا بتوانیم حرف بزنیم و از روشی که خودمان به آن ایمان‌داریم دفاع کنیم. من زمان مصرفم قطع مصرف می‌کردم و به‌جایش قرص می‌خوردم و به خودم می‌گفتم حالا که جی؟ نه مفهمیدم مهمان چیست و نه می‌فهمیدم غریبه کیست نه آشنا نه خواهر نه برادر و نه پدر و مادر. وقتی قرص می‌خردم هیچی حالیم نبود. لااقل وقتی هرویین می‌کشیدم حرمت بقیه را نگه می‌داشتم. دوباره می‌رفتم مصرف می‌کردم و حالا همراه با هرویین، به دو تا از آن قرص‌ها هم عادت کرده بودم. گل بود به سبزه نیز آراسته شد و این نتیجه کار بود.


ما امروز داریم می‌بینیم که وقتی تازه‌وارد به کنگره می‌آید اصلاً باورش نمی‌شود که روزی بعضی از ما مصرف‌کننده بودیم و این توهمی است که خیلی از تازه‌واردها روزهای اول ورودشان به کنگره می‌زنند. ما یک‌دفعه در بیمارستان امام انتهای بلوار کشاورز غرفه‌ای داشتیم که من از طرف کنگره شصت مسئول آن غرفه بودم و آن زمان تازه ۴ ماه بود که رهاشده بودم. جناب مهندس و چند تن از پیشکسوت‌ها هم با ما ایستاده بودند. یکی از پزشک‌های معروف ترک اعتیاد آن زمان آمدند و به غرفه‌ی ما رسیدند. از من پرسید جوان شما اینجا کارت چیست و من جواب دادم اینجا غرفه‌ی کنگره شصت است و ایشان هم آقای دژاکام هستند و برایتان توضیح می‌دهند. جناب مهندس هم ما را معرفی کردند و گفتند که ایشان هم هرویین مصرف می‌کردند. من هم در آن زمان جوان ۲۲ ساله‌ای بودم که تازه ۴ ماه بود که رهاشده بودم و به‌نوعی لپ‌هایم گل‌انداخته بود. آن پزشک از جناب مهندس پرسید که این جوان چه موادی مصرف می‌کرد، مهندس به ایشان گفتند که هرویین. پزشک پرسید هرویین واقعی؟ مهندس هم باحالت خنده‌ای گفتند نه هرویین اسباب‌بازی.

این‌یک حسن است برای روش تدریجی. چون کسی که یک ماه از سفرش بگذرد و درست سفر کند دیگر نمی‌شود تشخیص داد که این شخص سفر اول است یا سفر دوم. چون بعد از یک ماه الی چهل روز همه‌چیز تغییر می‌کند. چهره، رفتار، گفتار. حتی نگاه شخص هم‌تغییر می‌کند؛ و جناب مهندس هم همیشه می‌فرمایند که باید برق در نگاه شخص باشد. پس ما اگر امروز در مورد سم‌زدایی یا سم نزدایی صحبت می‌کنیم برای این است که بدانیم کجا نشستیم و این را به رفیق‌ها و هرکسی که میدانیم بگوییم. اگر از ما پرسیدند که چگونه تو این‌قدر خوب و ردیف شدی بتوانیم خیلی کوتاه و واضح بگوییم که من همچنین جایی می‌روم و چنین روشی دارد. به خاطر اینکه همان‌طوری که یک نفر آمد و به من کمک کرد من هم بتونم به یک نفر دیگر کمک کنم اما نه با اصرار. ای داستان چیزی است که من از این دستور جلسه برداشت کردم. این دستور جلسه برای این است که ما بیشتر ایمان بیاوریم به این روش و بدانیم کجا هستیم؛ و قدر این صندلی‌ای که روی آن نشستم را در هر جایگاهی که هستم، بیشتر بدانم و بیشتر بتوانم کمک کنم که این سیستم روبه‌جلو حرکت کند.

از اینکه به صحبت هایم گوش دادید سپاسگذارم.


و در ادامه جلسه دیده بان محترم جناب آقای صداقت به چندی از سوالات مسافرین پاسخ دادند.1-مدت 11 ماه سفر میکنم ،هنوز تیک عصبی دارم و سرم سنگین هست آیا با رها شدن این علائم از بین میرود؟ اولا علایم هر شخصی  بستگی به این که ماده مصرفی چی بوده باشد  و یک سری از بیماری ها در سفر دوم درمان میشود و توی سفر دوم یک دارویی،بسیار قوی  هست بنام خدمت کردن که پایه ان را از سفر اول باید شروع کرد برای خدمت کردن تا در سفر دوم تاثیر گذار باشد.

2- من نزدیک 5 ماه هست که سفر میکنم کار من آزاد هست و گاهی وقتها احساس خستگی میکنم آیا میتوانم به کارم ادامه بدهم یا خیر؟ خستگی طبیعی هست و فکر نکنید که تا آخر عمر دیگر خسته نمی شوید  نه اصلا اینگونه نیست و تازه شما 5 ماه هست سفر میکنید شما 10 سال 15 سال مواد مخدر مصرف کردید و مورد  تایم کار خود را باید با کمک راهنمای خود مشورت کنید و سعی کنید انرژی خود را بهینه مصرف نکنید چون انرژی ما مثل پول توی جیبمان می ماند با باید سعی کنیم درست خرجش کنیم.

3_ چگونه هنگام خشم خود را کنترل کنیم من در برابر خشم سریع بهم میریزم و چگونه از خشم خود جلوگیری کنم ؟ کنترل خشم یک سری مسائل داره که من باید بدانم:اول اینکه قرار نیست زندگی من بر وقف مراد من باشد و همه آدمها اون جور که من میخواهم باشند،آنطوری که من میخواهم رانندگی کنن،زن بچه ی من اون کاری را که من میخواهم انجام بدهند، خداوند هم برایم مانند غول چراغ جادو باشد و تمام کارهایم را به انجام برساند خیر اصلا اینگونه نیست و من باید سالیان سال رو به جلو حرکت کنم و اینگونه فکر نکنم تا بتوانم خشم خود را کنترل کنم.

4_ آیا برنامه ای برای درمان اعتیاد  بانوان در این شعبه در آینده نزدیک دارید ؟ ما درمان برای بانوان در تهران اصفهان و مشهد داریم و اینجا هم اگر شرایط فراهم بشه حتما برگزار خواهیم کرد.

5_  من به عنوان یک سفر دومی چه کاری میتوان انجام دهم که شعبه ما پر بار تر بشود ؟ فقط و فقط باید خدمت کنید چه سفر اول و چه سفر دوم تا جایی که میتوانید خدمت کنید از هر لحاظ مالی از لحاظ فکری و غیره گروه مرزبانی گروه کمک راهنمایان تا نمایندگی پر بار تر بشود.

6- کنگره در آینده به کشور های دیگر هم میرسد ؟ بله کنگره به کشور های دیگر هم خواهد رسید نگران نباشید و به مسیرمان ادامه دهیم همین الان اشخاصی هستن که در کشورهای دیگر در حال درمان تدریجی هستن یکی از اون اشخاص رهجوی من هست و شربت  OT برایش تهیه کردیم و چندتا پله آمده جلو و از طریق دنیای مجازی تو لژیون شرکت میکند و تکالیف خود را انجام میدهد.

7_ من چگونه میتوانم تعادل بین کار و کنگره را بر قرار کنم ؟ روزهای یکشنبه سه‌شنبه و پنچشنبه ساعت 16 تا 21 تو کنگره هستیم اگر میخواهید خدمت کنید طبعا باید از یک سری خواسته ها بگذرید مثلا اگر از 170 ساعت هفته 9 الی 15 ساعت تو کنگره باشیم طبعا از درآمد ما کم میشود و خدمت کردن توی کنگره اگر به من لذت میدهد یا حالم خوش میشود باید از تایم کارم بزنم و اینگونه تاوانش را بدهم

8_ من میدانم باید صبر کنم تا زمان ازدواج برسد و چه از لحاظ مالی و چه از لحاظ اینکه یک شخص مناسب برای ازدواج پیدا بشود تا آن زمان چگونه مشکل جنسی خود را حل نمائیم؟

 قدیم تر ها چون راه کارمناسبی نبود میگفتیم بروید و از راه نا مشروع این کار را انجام بدهید ولی الان باید از لحاظ ذهنی آماده باشیم و بدانیم مسائل جنسی مشکل نیست که من بخواهم مشکلی را حل کنم باید صبر پیشه کنم خوداری کنم خواسته های نفس رو کنترل کنم تا از راه مشروع انسانی زمانش برسد.

9 _ اگر در اوایل سفر اول گریز بزنم و مواد مخدر مصرف کنم آیا دیگر نباید به کنگره بیام  ؟ این مسئله را  باید با کمک راهنما در میان بگذارید و کنگره نیامدن راه حل نیست و در نهایت شما را معرفی می شوید به کمیته انضباطی و جریمه میشوید و آن جریمه هم برای اینکه شما خاطرتان بماند که نباید از مسیر خارج بشوید

10_ سوال این است که چرا سفر درمان تو کنگره 60 باید 10 الی 11 ما باشد ؟ چرا بچه باید 9 ماه تو شکم مادرش بماند و یا چرا گندم 6 ماه زمان می برد تا رشد کند ،چرا وقتی میریم آرایشگاه اصلاح میکنیم  20 روز زمان می برد تا مو های من بلند شود همه اینها سوالش یکی هست به اینها پارامتر زمان خورده،لباس ما یک زمان برگ بوده و الان این شکلی شده دکمه دارد و جنس های مختلف هست ما هم برای درمان اعتیاد نیاز به پارامتر زمان داریم و بین 10 الی 11 ماه باید سفر داشته باشیم و این طول درمان اعتیاد هست.

مرزبان کشیک: آقا محسن

تایپ: آقا محمد سعید و آقا حسین لژیون دوم و آقا علی لژیون سوم

عکاس و تنظیم کننده: مسافر سهراب

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه های آموزشی آقایان مسافر،می توانید دیدگاه خود را بنویسید
حامد ص اروند آبادان شنبه 13 بهمن 1397 17:25
هم از حضور دیده بان محترم انرژی مثبت گرفتیم هم اینکه از صحبت ها و آموزش های ایشان استفاده کردیم . جلسه ی عالی و پر انرژی بود . خدا قوت به تمام خدمتگذاران کنگره 60
محمدس جمعه 12 بهمن 1397 00:01
از دیده بان محترم آقای صداقت برای حضورشان درشعبه ی ماخیلی تشکر میکنم، پرسش وپاسخی که گذاشتند بسیار به موقع بود،برای من کمک بزرگی بود.
همسفر دنیا پنجشنبه 11 بهمن 1397 23:12
باسلام خداقوت به دیده بان محترم آقای صداقت همیشه از سخنان شما نهایت استفاده رو می‌برم وانشاالله هرجا هستین سلامت باشید وخداقوت به تمامی خدمت گزاران اعم از ایجنت واسیستانت محترم وگروه مرزبانی تشکر فراوان دارم
مسافر محمود لژیون اول چهارشنبه 10 بهمن 1397 19:46
درود.هرقت یکی ازین بزرگواران میان و بغلشون میکنم بوی ناب خود مهندسرو میدن.واقعا خوشحالم که جایی مثل کنکره هستم.خسته نباشید به همه ی خدمتگذاران شعبمون.
مسافر محمدسعید چهارشنبه 10 بهمن 1397 19:13
منم به نوبه ی خودم حضور جناب صداقت و میهمانانی که همراه ایشان بودند را خوش امد میگویم برای من دیده بانان مصداق واقعی چشمه های جوشان و رودهای خروشان هستند که همه به بحر و اقیانوس میرسند
خیلی انرژی گرفتم و صدالبته کلی آموزش گرفتم از صحبت های آقای صداقت
یک خداقوت به همه ی خدمتگزاران شعبه به ویژه وبلاگ نویسان جدید آقا حسین و آقا علی
مسافر سهراب چهارشنبه 10 بهمن 1397 18:18
ضمن خیر مقدم و خدا قوت به جناب آقای صداقت، خدا قوت میگم به ایشان و خوشحالم که از نزدیک شاهد حضورشون در شعبه بودیم. جلسه ی بسیار پربار و پر انرژی ای بود. و این پرسش و پاسخ ها جواب خیلی از سوالاتم را روشن کرد. بابت خدمتی که برای ما میکنند از ایشان سپاسگذارم.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات